Knedliki

Przygotowanie knedli wydaje się być diabelsko trudnym wyzwaniem kulinarnym, a po lekturze naszego niniejszego wirtualnego poradnika miejmy nadzieję zmienisz zdanie na ten temat, przekonując się do popularnego staropolskiego powiedzenia, że strach ma wielkie oczy. Więcej poniżej.

Knedle są to niewielkie pod względem swego formatu kuleczki kluseczkowe, które robi się w procesie gotowania we wrzącej wodzie. W środku naszych wyśmienitych knedlików może znajdować się co tylko przyjdzie nam na myśl, w tym przykładowo spora porcja owoców. Między sezonami natomiast warto wpychać w smakowite knedle jabłka a na przełomie maja oraz sierpnia wyborne truskawki, najlepiej te nasze polskie. Knedle to danie ciastowe, więc nie stanowi większego wyzwania ich zamrożenie. Przepis na uformowanie knedli nie jest wcale szczególnie skomplikowany. Wydaje się, że ze względu na konieczność naniesienia do nich nadzienia jest to zawiły proces, ale jednak wręcz odwrotnie. Knedle robi się szybko, sprawnie oraz bezproblemowo. Poza tym, że to znakomita porcja słodkości w nieco zdrowszym wydaniu, dodatkowo knedle są świetną alternatywą na gorące, upalne dni, a także jako opcja nieco bardziej sytego deseru.

[the-post-grid id="205" title="bibibi"]
Poniżej postanowiliśmy zamieścić przepis na prawdziwie truskawkowe knedle sezonowe. Wystarczy jakieś pięćset gram ugotowanych ziemniaków, zaledwie jedna szklanka pszennej mąki, dwa jajka, trochę soli oraz czterysta gram truskawek. Ziemniaki obieramy ze skórki i gotujemy w trochę osolonej wodzie. Oczyszczamy i obieramy truskawki oraz przeciskamy ziemniaki przez praskę, studzimy, a następnie łączymy z jajkami. Kiedy ciasto staje się elastyczne, możemy zacząć je wyrabiać i następnie formować z nich niewielkie placuszki. Na środek każdego placka dajemy truskawkę, lepimy brzeżki ciasta i gotowe.
Autor artykułu:

  • |
  • | | |