Pesto z rukoli

Wspaniały aromat zielonej rukoli, cudowna alternatywa dla klasycznego pesto bazyliowego. Dużo tańszy odpowiednik domowej roboty standardowych pesto sklepowych. Jak zrobić równie wyborne co tradycyjne pesto rukolowe? Dowiesz się o tym z dalszych fragmentów. Zachęcamy do poczytania wszystkich miłośników samodzielnego pichcenia.

[the-post-grid id="205" title="bibibi"]
Pesto robione z rukoli przede wszystkim może być dodatkiem do bagietki, ale także i doskonale prezentuje się jako sos. Jest często stosowany jako dodatek do wyrafinowanych potraw oraz bardzo dobrze sprawdza się na bagietkach, w sałatkach i jako przekąska od tak, po prostu. Składnik jaki jest lepszym wariantm niż bazylia to dla wielu właśnie rukola, która pozwala na wydobycie jeszcze bardziej intensywnego smaku oraz podobnego odcienia kolorystycznego. Pesto z rukoli warto jest wykonać na suszonych pomidorach oraz z dodatkiem odpowiednich ilości kaparów i oliwek. Znakomicie sprawdza się także jako wersja rukolowej tapenady. Pesto z rukoli robi się naprawdę bardzo łatwo. Wystarczy jakieś sto pięćdziesiąt gram rukoli, trochę parmezanu, parę kropelek soku z cytryny czosnek, pięćdziesiąt gram sera grana padano i oczywiście wysokiej jakości oliwa z oliwek.
Zrobienie pesto z rukoli opiera się na połączeniu wyżej wspomnianych składników, dosoleniu i ewentualnie dodaniu niedużej ilości pieprzu. Wszystkie ingredienty dodajemy do blendera i miksujemy. Blendowanie powinno być powolne, delikatne oraz bardzo dokładne. Dodatkowo zaleca się korzystanie do tego z ręcznego blendera.
Autor artykułu:

  • |
  • | | |