Kuchnia czeska - co moze Cie zaskoczyc

30-45 dni przed jej terminem: szczepią zaawansowanej ciąży ciężarną klacz 30-45 dni przed jej terminem, aby upewnić się, że klacz ma wystarczająco dużo czasu na opracowanie przeciwciał w jej colostrum.Pregnant klaczy powinny być szczepione tylko z zabite lub inaktywowane szczepionki , Porozmawiaj zaciszeurody.eu z lekarzem weterynarii, o których szczepionki są potrzebne na danym obszarze. Szczepionki te mogą obejmować Wschodni i Zachodni mózgu i tężcowi (EWT), Wirus Zachodniego Nilu (WNV), intramuscluar dusi Rhino / grypy w niektórych obszarach, Potomac konia Fever, EVA lub zatrucia jadem kiełbasianym. Skontaktować się z lekarzem weterynarii, aby zobaczyć, co on lub ona zaleca dla danego obszaru.

30 dni przed wyźrebieniu:

- Przenieś swoją klacz do miejsca, w którym masz zamiar mieć ją foal.If pacjent przyjmuje ją do zakładu Oźrebienie, teraz byłby czas, aby przenieść ją w celu jej opracowania odpowiednich przeciwciał na jej otoczenie. Jest to także czas, aby dostosował się do jej klacz Oźrebienie stoisko, nowe pastwiska lub nowej lokalizacji.

- Oźrebienie stoisko lub stoisko że klacz będzie żyło się należy zdezynfekować przed wjechaniem Mare.

- Otwórz caslicks klaczy, jeśli ona ma. Caslicks jest procedurą chirurgiczną, która zamyka górną część sromu klaczy, aby zapobiec jej z zasysania powietrza lub zanieczyszczenia, które mogą zanieczyszczać macicy klaczy. Racehorses powszechnie wypaść z toru o caslicks, a to nie jest rzadkością w przypadku klaczy starszych lub klaczy z unoszeniem sromu, aby mieć caslicks.

- Zacznij dokonywania codziennych obserwacji klaczy sromu, wymion i górnych mięśni nasady ogona (patrząc na objawy zwiotczenia mięśni lub "spadł" rozejrzeć nasady ogona). Obserwować jej zachowanie i apetyt. Czasopismo tych wyników może okazać się przydatne w późniejszych latach, jak klacze podążają podobnymi wzorcami źrebaka po źrebię.
napisane przez: