Dania kuchni polskiej a kuchnia slowacka

Dania kuchni polskiej a kuchnia slowacka

- Wymiona czynników rozwojowych klacze zacznie "worek w górę" jak przed miesiącem oźrebienie. Ponieważ zbliża się klacz, jej sutki wypełni, strzyki będzie wskazywać na ziemi i ostatecznie stać się szczelnie wypełniony krwią.

- Zmiękczające i wydłużenie vulva- sromu wstępnie oźrebienie klacz być długi i miękkie w przygotowaniu do oźrebienie. Dzieje się tak z dwóch tygodni do 2 dni przed wyźrebieniu.

- Rozluźnienie mięśni wokół ogona pozycjami wiotkość mięśni i tkanek zwiększa się wraz ze zbliżaniem się do klaczy oźrebienie. To powoduje, że głowa ogon pojawiać się bardziej widoczne, a sam ogon stracą zdolność podejmowania zdecydowanych kroków, gdyż jest podniesiona.

- Konsystencja i kolor wydzieliny gruczołu sutkowego changes- kroplę dwóch "mleko" klaczy mogą być wydalane i obserwowano zmian. Im bliżej klacz dostaje wyźrebieniu pojawi się grubszy i bielszy płyn. wapń mleko i poziomy pH mogą być testowane z paskami testowymi twardość wody, aby pomóc ustalić oźrebienie gotowość.

- Spadek ciała na temperaturę 24 godziny przed oźrebienie, temperatura spadnie klaczy. Sprawdzić temperaturę klacz dwa razy do dnia-jeśli jej temperatura w godzinach wieczornych jest równa lub niższa niż jej temperatura była tego ranka oźrebienie zbliża.

- Behavior- utrata apetytu, niepokój, częste oddawanie moczu i defekacji, pocieranie jej ogon, częste podnoszenie jej ogon, łapa, krążąc, pocenie się i pobudzenie są wszystkie oznaki zbliżającego oźrebienie.

- Waxing- krople grube, żółtawe do białego woskowego wydzieliny z miodem jak tekstury końce strzyków klaczy. Większość wosku klaczy 6-36 godzin przed oźrebienie.

Na etapach porodu, przeczytaj Ready, Set źrebaka! Część II, ma czas Come- Oźrebienie Time!

napisane przez: