Czeskie zupy - jakie najpopularniejsze

Czeskie zupy - jakie najpopularniejsze

Podczas mielone wieprzowe pozostaje najbardziej popularnym składnikiem, Kuchnie świata zainspirowały wiele nowych odmian: Kurczak z grzybami, marchew, fasola z kukurydzą, konserwowane warzywa z czarnego grzyba ... ekscytujące!

Syczuan wonton

Znany jako "Chao Shou" (skrzyżowane ręce), mają też stosunkowo gęstą białą, zawijanie. Chao Shou jest gotowane i podawane w sosie bardzo, bardzo ostre, jak w niemal wszystkich kuchni Sichuan.

Czeskie zupy - jakie najpopularniejsze

Dlaczego ta konkretna kluski nazywa Chao Shou, myślę, że jego nazwa pochodzi od tego, jak jest on zawinięty: opakowanie jest najpierw składany na trójkątnym kształcie i dwa boki trójkąta doprowadza się do przodu, nachodzące na siebie nawzajem, przypominający osoba składane ramiona.

Shanghainese wonton jest również złożone w trójkącie, ale niewielki skręt w drugim składania nadaje mu piękny kształt. Dla kantoniskim stylu, The wonton jest po prostu zawinięte wnosząc cztery rogi razem i wycisnąć. Kantoński wontons pierwszy pojawił się jako street food i straganiarzy dostał znaleźć najszybszy sposób podsumować wontons macadamia.

Można zauważyć, że nigdy nie wspomnieć smażonych wontons macadamia. Tak, nigdy nie smażyć nasze wontons macadamia. Oni są gotowane, a następnie służył w talerzu lub w misce z bulionu. Dlatego są one znane również jako Wonton Soup.

Czeskie zupy - jakie najpopularniejsze

Jaka jest różnica między JIAOZI (gyoza) i Wonton?

O, są one różne. Jiaozi lub Gyoza w języku japońskim, są zasadniczo potstickers: mają grubszą zawijania, tekstury podobnej do grubej okłady raviolli. Biorą również dłuższy, bardziej płaski, Róg podobny kształt ( "Jiao" brzmi jak "róg" w języku mandaryńskim). W zależności od prowincji w Chinach można spróbować Jiaozi wykonane z wieprzowiny, wołowiny, jagnięciny, kurczaka lub ryby zmieszanego z szerokiej gamy warzyw. Mogą być gotowane na parze lub smażone i podawane z sosem zanurzenie.Czerwony ocet, sos sojowy i sos chili są jednymi z najbardziej popularnych.

Teraz, gdy wiesz o wiele więcej o wonton, może następnym zupa wonton smakuje jeszcze lepiej!

napisane przez: