Czeskie zupy – jakie najpopularniejsze

Czeskie zupy - jakie najpopularniejsze

Podczas mielone wieprzowe pozostaje najbardziej popularnym składnikiem, Kuchnie świata zainspirowały wiele nowych odmian: Kurczak z grzybami, marchew, fasola z kukurydzą, konserwowane warzywa z czarnego grzyba … ekscytujące!

Syczuan wonton

Znany jako „Chao Shou” (skrzyżowane ręce), mają też stosunkowo gęstą białą, zawijanie. Chao Shou jest gotowane i podawane w sosie bardzo, bardzo ostre, jak w niemal wszystkich kuchni Sichuan.działki budowlane ujeścisko

Czeskie zupy - jakie najpopularniejsze

Dlaczego ta konkretna kluski nazywa Chao Shou, myślę, że jego nazwa pochodzi od tego, jak jest on zawinięty: opakowanie jest najpierw składany na trójkątnym kształcie i dwa boki trójkąta doprowadza się do przodu, nachodzące na siebie nawzajem, przypominający osoba składane ramiona.

Shanghainese wonton jest również złożone w trójkącie, ale niewielki skręt w drugim składania nadaje mu piękny kształt. Dla kantoniskim stylu, The wonton jest po prostu zawinięte wnosząc cztery rogi razem i wycisnąć. Kantoński wontons pierwszy pojawił się jako street food i straganiarzy dostał znaleźć najszybszy sposób podsumować wontons macadamia.

Można zauważyć, że nigdy nie wspomnieć smażonych wontons macadamia. Tak, nigdy nie Software Development Academy opinie smażyć nasze wontons macadamia. Oni są gotowane, a następnie służył w talerzu lub w misce z bulionu. Dlatego są one znane również jako Wonton Soup.

Czeskie zupy - jakie najpopularniejsze

Jaka jest różnica między JIAOZI (gyoza) i Wonton?

O, są one różne. Jiaozi lub Gyoza w języku japońskim, są zasadniczo potstickers: mają grubszą zawijania, tekstury podobnej do grubej okłady raviolli. Biorą również dłuższy, bardziej płaski, Róg podobny kształt ( „Jiao” brzmi jak „róg” w języku mandaryńskim). W zależności od prowincji w Chinach można spróbować Jiaozi wykonane z wieprzowiny, wołowiny, jagnięciny, kurczaka lub ryby zmieszanego z szerokiej gamy warzyw. Mogą być gotowane na parze lub smażone i podawane z sosem zanurzenie.Czerwony ocet, sos sojowy i sos chili są jednymi z najbardziej popularnych.

Teraz, gdy wiesz o wiele więcej o wonton, może następnym zupa wonton smakuje jeszcze lepiej!

napisane przez: