Kminek w kuchni czeskiej

Kminek w kuchni czeskiej

Węgierskie kluski serowe

Można używać kupione w sklepie makaron lub stworzyć własną. Aby utworzyć własną Take 2 szklanki mąki i zrobić dobrze w środku. Dodać 2 jajka, szczypty soli i tyle zimnej wody, aby twarde ciasto. Mieszać, aż masz twarde ciasto. Rolki do 2 kulki. stołowe mąki lub deska do krojenia i rozwałkować każdą kulkę do około 1/8 "grubości. Put płatki ciasta (walcowane) na czystym ręcznikiem i pozostawić je do wyschnięcia na temat ½ godzina. W międzyczasie, wymieszać 1 funt twaróg, szczypta soli, szczyptę pieprzu i 1 łyżeczka cukru. Odłożyć na bok. Gdy są suche płatki posypać mąką. Pokroić w paski 3 ". Ułożyć jeden na drugim i pokroić 1/2" do makaronu. Zagotować wodę z ½ łyżka soli. Rzuć makaron do wrzącej wody. Gotować około 5 minut. Drenaż usługi geologiczne śląsk. Umieść makaron do miski z mieszaniną serem. Połączyć. Korzystanie 2 lub 3 kromki chleba, aby Crispies przez oderwanie małe kawałki i smażenie w oleju 1 łyżka masła lub do złotego koloru. Posypać Crispies ponad makaron. Można też posypać trochę więcej cukru na wierzchu, aby wydobyć smak. Zaskakująco pyszne danie!

toffi Pie

1 ¾ kubki mleka

1 szklanka brązowego cukru

2 jajka, oddzielonych

2 łyżki mąki

skrobi kukurydzianej 1 łyżka

szczypta soli

Masło wielkości orzecha włoskiego (około 1 łyżka)

1 łyżeczka wanilii

umieścić 1 ½ kubki mleka w rondlu i ciepła. Wymieszaj brązowy cukier, żółtka, mąkę, skrobię kukurydzianą i sól z ¼ kubek mleka. Powoli wlać gorące mleko na tej mieszaniny. Doprowadzić do wrzenia. Mieszaj, aż gęste. Dodaj bryłę masła i wanilii. Wlać do pieczonym cieście kołowego.

Aby bezy: Beat 2 białka jaj, aż sztywne. Powoli dodać 4 łyżki cukru. Rozprowadzić równomiernie nadzieniem beza pie. Piec 10 do 15 minut w temperaturze 350 stopni, aż beza jest jasnobrązowy.

Pie Lukier: Take 1/4 kostki masła, 2 łyżki wrzącej wody i szczyptę soli i pokonać z drucianą trzepaczką, aż będzie konsystencja śmietany kremówki. Dodaj 1 szklanka mąki. Wymieszać z widelcem, aż kruchy. Jeśli zbyt miękkie dodać więcej mąki. Tworzą piłkę i rozwałkować dokonywania okrągły skorupę, aby pasowały do ??tablicy pie. Przycinanie krawędzi, aby uczynić je jeszcze i flet wciskając się między palcami. Piec w temperaturze 350 ° w ciągu około 10 minut lub do momentu, blado brązowy.

napisane przez: